Pārlekt uz galveno saturu

Pakalpojumi

Piedāvājam konsultatīvas vizītes ar ievirzi ganāmpulkā radušās problēmas risināšanu:

  • PARAZITĀRO SLIMĪBU kontroles vizīte un apkarošanas plāna (ārstnieciskās/profilaktiskās dehelmintizācijas) izveide un izpildīšana.

Piemēri problēmām ganāmpulkā – Diareju (caureju) gadījumā jebkura vecuma dzīvniekiem parazitāro ierosinātāju izslēgšana ir aktuāla. Zema produktivitāte un/vai tās kritums, zema kondīcija un/vai tās samazināšanās, dzīvnieki kļuvuši mazāk aktīvi, redzama apmatojuma izkrišana vai tā zudums, bieža slimošana ar sekundārām infekcijām, novērojami aborti, augsta mirstība jaundzimušajiem, jaundzīvniekiem un pieaugušiem dzīvniekiem.  Nenovēro dzīvmasas pieaugumu jaundzīvniekiem. Visu šo iemeslu cēlonis var būt parazītu invāzija ganāmpulkā.

(Dr.med.vet. Dace Keidāne, Mag.med.vet. Anna Krūklīte)

  • TESMENS VESELĪBAS un piena slaukšanas kontroles vizīte. Saimniecībā novērojams mainīgs izslaukums, samazināts izslaukums, paaugstināts vai kāpjošs somatisko šūnu skaits pienā, bakteriālais piesārņojums pienā, subklīnisku mastītu vai klīnisku mastītu bieža parādīšanās. Piedāvājam arī situācijas izvērtēšanu un analīzi saimniecībā.

(Veterinārārsts Ivars Lūsis)

  • JAUNDZĪVNIEKU VESELĪBAS kontroles vizīte. Novērojama problēma jaundzīvnieku grupās (caurejas, klepus, vāji, dzīvot nespējīgi teļi, jēri, augsta mirstība).

Elpošanas slimību diagnostika, izmantojot, transtraheālo noskalojumu bakterioloģiskos izmeklējumus/ antibiogramma. Diareju gadījumos – koproloģiskā izmeklēšana, bakterioloģiska izmeklēšana un/vai eksprestestu izmantošana. Kā arī vides un imunitātes līmeņa kontrole.

(Veterinārārste Aija Mālniece)

  • AITU GANĀMPULKA** veselības vizīte. Šī vizīte piedāvā risināt, dažādas – ar menedžmentu, ēdināšanu, pieaugušu aitu vai jēru saslimstību, mirstību, vāju auglības rādītāju, abortu, zemu jēru saglabāšanas rādītāju, sliktu dzīvsvara pieaugumu jēriem saistītās problēmas. Kā arī esam atvērti risināt arī citas aitu ganāmpulkā radušās problēmas.

(Veterinārārste Aija Mālniece)

Piedāvājam konsultācijas arī citu ganāmpulka individuālu problēmu risināšanai.

Vizītes cena – EUR 60.00/h*

* Papildus piemērojami ceļa izdevumi, paraugu laboratoriskā izmeklēšana, izlietotie materiāli.

** Aitu ganāmpulka vizītes cena sākot no EUR 40.00/h vai vienojoties individuāli, plus ceļa izdevumi.

Parazitaloģisko izmeklējumu cenas

Dzīvnieka suga

Cena par 1 paraugu

Govis, aitas, kazas

EUR 3.00

Zirgi

EUR 2.00

Cūkas

EUR 3.00

Suņi, kaķi

EUR 3.00

Piedāvājam arī grūsnības noteikšanu govīm, aitām, kazām (govīm EUR 2,50 par vienu govi, aitām EUR 45.00/h) ar ultrasonogrāfu.

 Veicam dzīvnieku līķu patologanatomiskās sekcijas ar iespēju veikt bakterioloģiskos, histoloģiskos izmeklējumus.

 INDIVIDUĀLA DZĪVNIEKU ĀRSTĒŠANA

Piedāvājam arī individuālu pacientu (govju, aitu, kazu) aprūpi.

Akūta palīdzība izbraukuma vizītē

Plānveida manipulācijas izbraukuma vizītē

– dzemdību palīdzība;

 

– kolikas (ingvinālā hernija, zarnu invaginācija);

– neatliekamu ķirurģiju veikšana;

(ķeizargrieziens, ingvinālā hernija, pupu brūces, glumenieka dislokācija u.c.);

– piena trieka/akūta hipokalcēmija;

– ketoze;

– spurekļa timpānija / uzspūšanās;

– barības vada nosprostojums;

– aitu grūsnības toksēmija;

– maksts/dzemdes izkritums;

– lūzumu korekcija teļiem;

– ķirurģiskas manipulācijas cūkām, sivēniem (mākslīgā anālās atveres izveidošana, hernijas, taisnās zarnas prolapss u.c.);

– citi akūti dzīvnieka veselības traucējumi.

– konsultatīva/ slimību preventīva vizīte;

 

– plānveida asins analīžu noņemšana dzīvniekiem;

– kastrācija;

– atragošana;

– trūces likvidācija jaundzīvniekiem;

– klibuma diagnostika, nagu griešana ārstnieciskos nolūkos;

– naga amputācija (starpfalangu artrīta gadījumā);

– artrodēze ( artrītu gadījumos teļiem);

– transtraheālie noskalojumi;

– enakulācija;

– uzmeklētājdzīvnieku izveide (dzimumlocekļa translokācija un/vai vazektomija);

– kuiļu kastrācija;

– un citu jums aktuālu problēmu risināšana.

Piedāvājam dzīvnieku ārstēšanu un stacionēšanu LLU Lauksaimniecības dzīvnieku klīnikā.

Dzīvnieku ārstēšana, manipulāciju veikšana un pedantiska ikdienas aprūpe ir aktuāla gadījumos, kad manipulāciju veikšanai vēlama tīra vide (ķirurģijas) vai konkrētā manipulācija jāveic ilgstoši un regulāri (ilgstošas intravenozas infūzijas), kas fermas apstākļos bieži nav iespējams. Sakarā ar to, ka ir iespējams piesaistīt klīnikas personālu, studentus un universitātes mācībspēkus konkrēto pacientu ārstēšanā, mēs spējam nodrošināt šāda veida pakalpojuma sniegšanu.

Piemēri:

1) Teļu diareju ārstēšana stacionējot dzīvnieku, nosakot acidozes statusu un nodrošinot šī stāvokļa koriģējošu infūziju veikšanu un aprūpi.

2) Grūsnības toksēmijas ārstēšanas smagākos gadījumos nepieciešama intravenoza medikamentu ievade 2-3 reizes dienā. Saimniekam ekonomiski neatmaksājas 2-3 reizes dienā vairākas dienas pēc kārtas saukt veterinārārstu manipulāciju veikšanai.

3) Smagu nekrotisku brūču ārstēšana, kad brūces apstrāde nepieciešama vairākas reizes dienā, kā arī tīra vide, ko bieži saimniecībā ir sarežģīti vai neiespējami nodrošināt.

4) Glumenieka dislokācijas ķirurģija – arī pie šīs ķirurģijas, ja jānovērš ievērojama dzīvnieka dehidratācija, jonu disbalanss, tad ir nepieciešama ilgstoša šķīduma terapija, lai uzlabotu dzīvnieka atlabšanas prognozi.

5) Kirurģiskās manipulācijas teļiem – trūces likvidēšana, artrodēze artrītu gadījumos, lūzumu korekcija, diagnostiska laparatomija u.c.

Kā arī klīnikā ir pieejamas dažāda veida papildus diagnostikas metodes – asins analīzes, urīnanalīzes, citoloģija, rentgenoloģiskā izmeklēšana, ultrasonogrāfiskā izmeklēšana, endoskopiskā izmeklēšana.