Pārlekt uz galveno saturu

Par Universitātes Veterināro klīniku

Universitātes Veterinārā klīnika (saīsinājumā - UVK) ir Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes mācību un pētniecības pamatvienība Veterinārmedicīnas fakultātes sastāvā.

UVK darbības pamatvirzieni:

  • studentu klīniskā apmācība;
  • mājas (istabas) dzīvnieku, zirgu un lauksaimniecības dzīvnieku veterinārā aprūpe;
  • klīniskā pētniecība.

UVK būvniecība sākās 2012. gada 27. aprīlī ar svinīgu pamatakmens iemūrēšanas ceremoniju. Pēc septiņus mēnešus ilgas būvniecības, 2012. gada 2. novembrī klīnika nodota ekspluatācijā. Veterināro darbību un studentu praktisko apmācību UVK uzsāka 2013. gada 4. martā.

Veterinārmedicīnas fakultātes klīniku rekonstrukcija un būvniecība veikta Latvijas Lauksaimniecības universitātei īstenojot ERAF 3.1.2.1.1. apakšaktivitātes projektu „LLU mācību infrastruktūras modernizācija”. Projekta ietvaros ir veikta rekonstrukcija lielo dzīvnieku stacionāra telpās 2538 m2 platībā, kā arī ir izbūvēti divi jauni klīniku korpusi kopumā 2838 m2 platībā.

Klīnikas telpas ir piemērotas mazo dzīvnieku, zirgu un lauksaimniecības dzīvnieku (govju, aitu, kazu, cūku) izmeklēšanai un ārstniecībai. Klīnikā izbūvēti operāciju bloki mazajiem un lielajiem dzīvniekiem, vizuālās diagnostikas nodaļa ar rentgenogrāfijas, datortomogrāfijas, endoskopijas iespējām. Klīnikas stacionāros vienlaikus var uzturēties 14 zirgi, 16 mazie atgremotāji, 14 govis, 14 lielo šķirņu suņi, 20 mazāki suņi, 20 kaķi un citi, eksotiskāki mājdzīvnieki. Klīnikā izbūvēti infekciju izolatori mazajiem un lielajiem dzīvniekiem. Klīnikas plānojums ļauj ieviest aseptikas principus telpās ar augstām higiēnas prasībām, t.sk. ķirurģijas zālēs.

Klīnika aprīkota ar mūsdienīgu komunikāciju sistēmu, kas ļauj operāciju zālēs notiekošo translēt tiešsaistē. Būtiski uzlabota vizuālās diagnostikas materiāltehniskā bāze – iegādāta datortomogrāfijas iekārta ar darba staciju funkcionalitātes un attēlu apstrādes nodrošināšanai, rentgena iekārta ar darba staciju, artroskops, ultrasonogrāfs. Iekārtotas un ar modernu aparatūru aprīkotas telpas ķirurģisko instrumentu un materiālu mazgāšanai, iepakošanai un sterilizācijai.

Veterinārās klīnikas renovācija bija lielākais veterinārmedicīnas nozares projekts Latvijā kopš Veterinārmedicīnas fakultātes būvniecības un pārcelšanās no Rīgas uz Jelgavu 1964. gadā. Klīnikas infrastruktūras modernizēšana un aprīkošana ar mūsdienu prasībām atbilstošām iekārtām un aprīkojumu ir būtisks solis veterinārmedicīnas studiju programmas kvalitātes uzlabošanā un pieejamībā visām sabiedrības grupām, tajā skaitā, personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Līdz 2013. gada martam Veterinārmedicīnas fakultātes studentu klīnisko apmācību nodrošināja SIA „Veterinārmedicīnas izglītības centrs”, kas 1998. gada novembrī dibināts kā bezpeļņas organizācija Latvijas – Dānijas starpvalstu projekta ietvaros.

Klīnikas stratēģija