Pārlekt uz galveno saturu

AKTUĀLI - BABEZIOZE!

Kas ir babezioze?

Babezioze ir ērču pārnēsāta slimība, kas sunim var radīt smagus audu un orgānu bojājumus. Babeziozi izraisa babēziju ģintij piederoši vienšūņi - babēzijas, kas inficē eritrocītus jeb sarkanos asins ķermenīšus. Laikā kamēr ērces sūc suņa asinis, ar ērču siekalām suņa asinsritē nokļūst ierosinātājs. 

Kādas var būt slimības klīniskās pazīmes?

Klīniskās pazīmes un saslimšanas smagums ir atkarīga no babēzijas veida un suņa imūnsistēmas darbības. Klīniskās pazīmes saistītas ar eritrocītu bojāeju, kā arī ar organisma vispārēju iekaisuma reakciju. Visbiežāk dzīvnieka īpašnieki pamana, ka suns ir apātisks, vairāk guļ, atsakās no ēdiena, kā arī pamana tumšas krāsas urīnu. Pārējās klīniskās pazīmes ir atkarīgas no tā, kādas orgānu sistēmas tiek skartas. Tā kā eritrocītu galvenā funkcija ir skābekļa piegādāšana audiem un orgāniem, tad babeziozes gadījumā samazinās eritrocītu skaits, sekundāri radot skābekļa badu audos un orgānus. No tā, kurš orgāns vairāk tiek skarts, var mainīties arī klīniskā aina. 

Kas jādara dzīvnieku īpašniekam ja radušās aizdomas par suņa saslimšanu?

Ja saimnieks pamana pat niecīgas izmaiņas suņa uzvedībā (nomākums, samazinās apetīte u.c. simptomi), tad nekavējoties ir jāvēršas veterinārajā klīnikā.

Vai ir iespējams pasargāt suni no šīs slimības?

Galvenā profilakse ir lietot medikamentus pret ārējiem parazītiem, t.sk. ērcēm! Lai pasargātu dzīvniekus no ārējiem parazītiem, ir iespējami vairāki varianti. Piemērotāko līdzekli Jūsu mājdzīvniekam ieteiks veterinārārsts.

Submitted on: Se, 05/23/2020 - 23:35