Pārlekt uz galveno saturu

Cilmes šūnu terapija suņiem

Reģeneratīvā šūnu medicīna ir strauji augoša nozare ar lielu potenciālu slimību ārstēšanā. Cilmes šūnas bojātos audus aizstāj ar jauniem audiem, tām ir pretiekaisuma un audu reģenerējošas īpašības. Cilmes šūnu terapija osteoartrīta gadījumā tieši ārstē slimību, atjaunojot locītavas skrimsli.

Lai veicinātu šī virziena attīstību Latvijā, sadarbībā ar SIA MEDREGO tiek veikts klīnisks darbs  par osteoartrīta ārstēšanu suņiem ar cilmes šūnu terapiju. Šīs sadarbības mērķis ir veikt mezenhimālo cilmes šūnu intraartikulāra ievadīšana osteoartrīta skartā elkoņa locītavā suņiem un uzlabot suņu dzīves kvalitāti.

 

Piedāvājam iespēju dzīvnieku īpašniekiem pieteikties uz šo procedūru. Ar ko īpašniekiem jārēķinās?

  • Vienu reizi mēnesī (7 mēnešus) būs jāierodas LLU Veterinārajā klīnikā
  • Dzīvniekam tiks veikta medikamentu ievade un papildu izmeklējumi - asins analīzes, skartās locītavas kontroles rentgenogrāfiskā izmeklēšana.
  • Īpašniekam mājas apstākļos jāvēro suns un ierodoties klīnikā jāaizpilda aptaujas anketa par slimības dinamiku.

 

Šī iespēja tiek nodrošināta sadarbojoties SIA MEDREGO ar LLU Veterinārās klīnikas veterinārārstu Agri Ilgažu. Ja Jūsu sunim novēro klibumu ar vienu priekškāju un noteikta elkoņa locītavas osteoartroze un vēlaties uzsākt cilmes šūnu terapiju, tad aicinām jūs sazināties ar Dr. Ilgažu - agris.ilgazs@llu.lv

 

Submitted on: Ot, 04/02/2019 - 17:26