Pārlekt uz galveno saturu

Pulmonālas stenozes operācija sunim

Mūsdienās attīstoties veterinārmedicīnai, arī LLU Veterinārajā klīnikā pieaug to pacientu skaits, kuriem tiek uzstādītas diagnozes, kas līdz šim netika noteiktas. Viena no šādām diagnozēm ir iedzimta plaušu artērijas stenoze (pulmonāla stenoze).

Pulmonāla stenoze biežāk sastopama maza izmēra šķirnes suņiem. Slimības agrīnā stadijā klīniskās pazīmes nenovēro un bieži par slimību rodas aizdomas veterinārārstam, kad profilaktisko pasākumu veikšanās laikā tiek auskultēta sirds.

Slimības dēļ ir apgrūtināta asiņu izplūde no labā kambara uz plaušu artēriju. Palielinātā spiediena dēļ, sirds labā kambara muskulatūra hipertrofējas un izmainās kambara dobums. Slimībai progresējot var attīstīties sirds labās puses mazspēja.

Slimību ieteicams ārstēt ķirurģiski, veicot balona valvuloplastiju. 2019. gada jūnijā LLU Veterinārajā klīnikā, sadarbībā ar bērnu kardioķirurgu V. Ozoliņu,  veikta šāda operācija Franču buldogam. Ārstēšanas laikā pulmonālās vārstules līmenī tiek ievietots speciāls katetrs ar balonu, un ar tā palīdzību sašaurinājuma vieta tiek izstiepta platāka. Operācija noritēja veiksmīgi un pacientam notiek veiksmīga atveseļošanās.

           

Submitted on: Ot, 06/18/2019 - 16:26